مقالات

عسل ارگانیک چیست: راهنمای خرید عسل ارگانیک

توی صف نانوایی بودم که نفر قبل از من، با موبایل صحبت می‌کرد؛ “الو سلام داداش! خوبی؟ امروز مامان رو بردم دکتر. گفت باید عسل بخوره! اگه روزی یه قاشق عسل بخوره احتمال زیاد حالش خیلی بهتر میشه. ولی می‌گفت عسل حتماً باید ارگانیک باشه! راستی تو برای خرید عسل ارگانیک جای مطمئنی میشناسی؟ قیمت عسل ارگانیک حدوداً چنده؟…”

نمی‌دانم طرف مقابل چه جوابی داد یا اصلاً جایی را برای خرید عسل ارگانیک به این بنده خدا معرفی کرد یا نه!

ولی من به‌عنوان تولیدکننده و فروشنده عسل طبیعی، خیلی دوست داشتم کمکش کنم.

تا نوبت‌مان شد با هم صحبت کردیم و ۴ نکته‌ی مهم برای خرید عسل ارگانیک را برایش توضیح دادم.

الان می‌خواهم همان چهار ویژگی را به‌علاوه مطالب تکمیلی برای شما نیز توضیح بدهم.

اولین سوالی که حین خرید عسل ارگانیک برایمان ممکن است پیش بیاید این است که به چه عسلی، عسل ارگانیک می‌گویند؟

با وجود اینکه هنوز هیچ استاندارد معتبری در ایران برای خرید عسل ارگانیک وجود ندارد. اما به طور کلی صفت ارگانیک به عسلی اطلاق می‌شود که در فرآیند تولید، فرآوری و بسته بندی آن، از هیچگونه ماده‌ی شیمیایی استفاده نشده باشد و عسل عاری از هر گونه مواد شیمیایی و صنعتی باشد.

به‌طور خلاصه و مختصر، عسل ارگانیک باید معیار‌های زیر را داشته باشد:

  • تغذیه زنبور از گیاهان ارگانیک
  • ساختار کندو و بسته بندی ارگانیک
  • اجتناب از دارو‌های شیمیایی
  • تغذیه زنبور عسل

تفاوت عسل ارگانیک با عسل طبیعی و خام

حالا چطور این معیارها را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص طبیعی، خام و تازه بودن عسل، تنها یک راه وجود دارد؛ آن هم این است که عسل را در آزمایشگاه معتبر مورد آزمایش قرار دهیم.

ولی با برگه آزمایش کیفیت‌سنجی عسل نمی‌توان ویژگی سالم بودن به معنی عدم وجود بقایای مواد شیمیایی در عسل را نشان داد، پس چاره‌ی کار چیست؟

در ادامه نکاتی را توضیح می‌دهم که مربوط به بررسی بهتر شاخص سالم بودن (ارگانیک بودن) عسل است و به شما در هنگام خرید کمک می‌کنند.

◊شاخص اصلی ارگانیک بودن عسل

عدم وجود مواد شیمیایی در عسل، مهم‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین فاکتور در ارگانیک بودن یا نبودن عسل در هنگام خرید عسل ارگانیک است.


نکته اول: چه عواملی در فرآیند تولید عسل ارگانیک مهم هستند؟

اگر به دنبال عسل ارگانیک هستید، اولین سوالی که باید به آن جواب دهید یا از فروشنده یا زنبوردار بپرسید،این‌ است‌ که کندوهای زنبورعسل در کجا مستقر هستند؟

نقش منطقه‌ی برداشت، در خرید عسل ارگانیک چیست؟

یکی از عوامل مهم در تولید عسل ارگانیک، منطقه‌ی برداشت است.

زنبورعسل برای تولید عسل ارگانیک می‌بایست از شهد گل‌های ارگانیک استفاده کند به‌عبارت دیگر شهد گیاهانی که توسط آفت‌کش‌ها و سموم شیمیایی آلوده شده‌اند برای تولید عسل ارگانیک مناسب نیست.

پس عسل‌های برداشت شده از زنبورستان‌هایی که در نزدیکی شهرها یا مزارع و باغات مستقر هستند، به احتمال زیاد عسل‌های ارگانیکی نیستند!

شرط لازم: فقط زنبوردارهایی می‌توانند به برداشت و فروش عسل ارگانیک امیدوار باشند که زنبورستان خود را به مناطق بکر کوهستانی و با فاصله‌ی زیاد (حداقل ۵کیلومتر) از شهرها و مزارع کوچ دهند.

نکته قابل توجه: تغذیه‌ی زنبورعسل و منطقه‌ی برداشت، شرط لازم است ولی هنوز کافی نیست!

نحوه‌ی مبارزه با بیماری‌های زنبورعسل

توجه به تخصص و دانش زنبوردار برای خرید عسل ارگانیک بسیار مهم است.

شاید بپرسید چرا؟

چون زنبوردارهای خوبی وجود دارند که زنبورستان خود را به مناطق بکر کوچ می‌دهند و از تغدیه کمکی هم استفاده نمی‌کنند، ولی در فرآیند مبارزه با بیماری‌های زنبورعسل به‌خاطر عدم دانش و تخصص کافی، از مواد شیمیایی و روش‌هایی استفاده می‌کنند که عسل را از حالت ارگانیک بودن خارج می‌کند.

نکته‌ی قابل تأسف این است که خودشان نیز از این موضوع اطلاع نداشته و عسل‌های خود را با عنوان عسل ارگانیک می‌فروشند.

◊خرید عسل ارگانیک از زنبورداران متخصص

خرید عسل از افراد و زنبوردارهای متخصص و با دانش می‌تواند، احتمال دستیابی به عسل ارگانیک را بیشتر کند.

تا اینجای بحث، عسل ارگانیک را تا حدودی تعریف کردم و اولین نکته‌ از ۴ نکته‌ی مهم در مورد خرید عسل ارگانیک را گفتم. آن‌ هم این بود که:

از جایی عسل ارگانیک را بخرید که؛ اولاً زنبورستان را در منطقه‌ی بکر و دور از شهر و مزارع مستقر کرده باشد، ثانیاً تخصص و دانش کافی برای زنبورداری را داشته باشد.


نکته دوم: فرآیند نگهداری عسل باید ارگانیک باشد

بعد از اینکه عسل به‌صورت ارگانیک برداشت شد، نحوه‌ نگهداری آن بسیار مهم است. عسل ارگانیک باید به‌صورت خام و حرارت ندیده و در شرایط مناسب نگهداری شود تا خواص کامل آن حفظ شود.

فرآیند پاستوریزاسیون و حرارت‌دهی عسل باعث از بین رفتن مواد موثره و آنزیم‌های عسل می‌شود و قطعاً خواص و اثرات عسل ارگانیک را نخواهد داشت. موقع خرید عسل ارگانیک حتماً مطمئن شوید که عسل، خام و حرارت ندیده باشد و بعد از خرید نیز آن‌ را کنار بخاری یا شوفاژ قرار ندهید.

عسل برای ماندگاری بالا به یخچال هم نیاز ندارد و بهترین جای نگهداری عسل ارگانیک، داخل کابینت است.


نکته سوم: نحوه‌ی بسته‌بندی عسل بسیار مهم است

فروشنده‌ی عسل ارگانیک نمی‌تواند عسل خود را در بسته‌بندی و ظروف پلاستیکی قرار دهد و ادعای ارگانیک بودن را نیز داشته باشد.عسل ماده‌ای اسیدی است و با ظروف پلاستیکی به مرور زمان واکنش می‌دهد.

بهترین ظرف نگهداری عسل ارگانیک، ظروف شیشه‌ای یا چینی است که درب آن کاملاً بسته شود که اصطلاحاً هوا نکشد.

در خرید عسل ارگانیک دقت نمایید که عسل در معرض نور مستقیم خورشید یا هوا نباشد. نور مستقیم خورشید باعث کاهش کیفیت عسل ارگانیک شده و در معرض هوای آزاد نیز باعث می‌شود رطوبت محیط به عسل جذب شود و کیفیت اولیه را نداشته باشد.

بسته‌بندی عسل ارگانیک

درست است که عسل ارگانیک خیلی زود خراب و فاسد نمی‌شود ولی این، به این معنی نیست که با بسته‌بندی نامناسب و غیراصولی، کیفیت و خواص آن کاهش پیدا نمی‌کند!


نکته چهارم: قیمت عسل ارگانیک چقدر است؟

همان‌طور که گفتم تولید عسل ارگانیک به کوچ و جابجایی زنبورستان به مناطق بکر کوهستانی نیاز داشته پس طبیعی است که هزینه‌های تولید آن بالا رود و قیمت تمام‌شده‌ی عسل ارگانیک از بقیه عسل‌ها بیشتر باشد.

درست است که قیمت عسل ارگانیک نسبتاً بیشتر از عسل‌های دیگر می‌شود ولی لزوماً گران بودن عسل، دلیلی بر ارگانیک بودن آن نیست! پس باید مراقب افراد سودجو هم باشیم که به‌ اسم فروش عسل ارگانیک، قیمت‌های باورنکردنی و نجومی را برای عسلی که معلوم نیست ارگانیک است یا نه، طلب می‌کنند.


بهترین روش خرید عسل ارگانیک چیست؟

پیشنهاد ما این است که قبل از اینکه اقدام به خرید عسل ارگانیک کنید حتما مطلب بالا را به دقت بخوانید. همانطور که مشاهده‌ کردید معیار‌های لازم برای تولید عسل ارگانیک بسیار سخت گیرانه است به طوری که حتی عسل وحشی را نیز نمی‌توان با قطعیت ارگانیک دانست.

به همین دلیل است که میزان کمی از این عسل در کشور تولید می‌شود و همان میزان کم را هم نمی‌توان به طور قطع ارگانیک دانست. به این علت که هیچگونه ارگان یا نهاد تخصصی برای سنجش میزان ارگانیک بودن، لااقل در کشور ما وجود ندارد.

همچنین هنگام خرید عسل‌هایی با برچسب‌های عسل ارگانیک و دارای گواهینامه‌های خارجی به یاد داشته باشید که کل فرایند کیفیت سنجی یک عسل باید به صورت دوره‌ای و برای هر برداشت انجام شود که این عملا در کشور ما اگر نگویم غیر ممکن، لااقل بسیار سخت است.

از طرفی در بسیاری از موارد حتی زنبورداران هم از وجود آلاینده در منطقه خبردار نیستند و صرف اینکه کندوها در کوهستان قرار دارد دلیل بر ارگانیک بودن عسل نیست.

تولید عسل ارگانیک اگر چه بسیار سخت است اما قطعا غیر ممکن نیست و ممکن است افرادی بتوانند در بعضی از نقاط کشور اقدام به تولید آن کنند. اما واقعیت این است که در شرایط حاضر، عسل ارگانیک، بیشتر از آنکه یک واقعیت باشد، شاید یک توهم شیرین است.

فروشگاه اینترنتی لاری بیز برای اطمینان از خام و طبیعی بودن عسل‌هایش، تمامی آن‌ها را قبل از فروش آزمایش می‌کند و بعد از این که از کیفیت عسل‌ها مطمئن شد، آن‌‌ها را برای فروش می‌گذارد. شما می‌توانید برای خرید اینترنتی عسل طبیعی و مشاهده انواع عسل‌های طبیعی لاری بیز به همراه برگه آزمایش، روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده و خرید عسل طبیعی

 

عسل مناسب خودت رو می شناسی؟

دیدگاهتان را بنویسید